| alexandru213 a întrebat:

Buna,am 16 ani si sunt clasa 10, vreau ca dupa ce am sa termin de invatat clasa 10 sa intru la un liceu militar din Rominia, dar am o problema destul de serioasa.Pentru mine matematica este un obiect pur si simplu imposibil de invatat, inca din clasa a 7 nu am invatat-o dar iubeam mai mult limba romina si alte obiecte.Si anume la fiecare liceu militar din Rominia trebuie de dat teste la matematica pentru intrare, si chiar nu stiu ce sa fac. Sfatuitima si voi cu ce puteti, poate imi spuneti cum sa procedez corect?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La liceul militar se intra dupa cl. a VIII-a si se dau probe fizice si examen de admitere.

| mixxjim a răspuns:

Nu mai poti intra la liceu militar acum, trebuia sa mergi dupa ce ai terminat clas. a 8-a. Dupa cum scrii as spune ca locuiesti de fapt in strainatate? Pentru ca nici cu limba romana nu stai deloc bine, nu stiu cat de mult spui tu ca ti-a placut daca scrii Rominia... Poti incerca insa la scoli de ofiteri sau subofiteri dupa ce termini liceul si iei balaureatul, dar pune-te la punct si cu romana pana atunci.