| Iana2205 a întrebat:

Am 17 ani si inca la liceu. De vreo 4 ani editez in Photoshop (usor profesional) asa si in Lightroom, am cunostinte medii in Premiere Pro si entry level in Illustrator. As vrea sa ma angajez intr-un fel vara aceasta sa editez poze in general.
Credeti ca as avea sanse? Iar daca da, aveti idei de cine ar putea sa ma angajeze ori cum sa gasesc angajatori?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Poți ajunge foarte sus cu astfel de "skilluri" și în România.
Am un fost coleg de școală la IBM, în București, face partea de artă pentru produsele lor, și cum nu au produse super artistice, IBM contractează alte proiecte de pe la alte firme, pentru un profit în plus.
Știi sigla TVR? Eu știu cine a făcut-o.
@Iana2205 ai toate șansele să faci ceva cu abilitățile tale, e mult de muncă și ai pornit devreme. Încearcă să găsești de muncă online, și încearcă să îți faci un website al tău (există servicii gratuite)
https://www.websitetooltester.com/en/website-builder-for-artists/
Sunt multe părți bune legate de munca ta, dar cea mai bună parte este că poți primi comenzi din orice țară, nu ai nevoie decât de un cont PayPal ca să fii plătită.
Așa cum spune NLS, poți contracta proiecte de pe site-uri care pun profesioniștii în contact cu ofertanții, avantajul este că munca ta e protejată și știi că vei fi plătită.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depune-ți cv-ul pe siteuri specializate sau oferă-ți serviciile, cu orice ocazie intâlnită

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te pricepi? Incepe cu un cont pe artstation sau deviantart. In Romania, nu stiu daca poti ajunge undeva cu asemenea skilluri.

| NLS a răspuns:

Dacă ai deja un portofoliu,
Și știi engleza,
Incearca pe site urile de profil :

Fivver

FREELANCER

Upwork

PeoplePerHour
Etc

Trebuie sa îți faci o prezentare concisa dar interesanta, și sa atașezi lucrări din portofoliu, pentru a atrage clienți.

| WebsiteBuilderFacts a răspuns:

If you want to find a work online then there is a lot of opportunities on internet. One thing you can try online that is to create your own website. If you want professional review on website builder tool then visit our site - https://websitebuilderfacts.com