| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 20 de ani, anul 1 la facultate, si as vrea sa ma angajez.Problema este ca nu stiu unde, si nici nu am experienta.
Sunt anul 1, la Litere, la Universitate, specializarea Studii Europene.Stiu engleza si spaniola.
Sunt foarte sociabila, vorbareata( mi se spune ca am fler, si stiu ca vorbesc cu oamenii, si am simtul umorului), responsabila, punctuala, si dispusa mereu sa invat.Ideea e ca nu stiu ce as putea face.
Cineva mi-a recomandat sa ma fac animatoare, intrucat dansez foarte bine si sunt energica, dar sincer astea sunt idei dubioase si prefer sa fac ceva safe.Ce ma sfatuiti?

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Sa te interesezi pe bestjobshappy sau mai degraba ejobs. Acum safe nu exista ca prim job dar daca te pricepi la a vb cu oamenii ar fi ceva de pr sau de front end: adica back office, secretariat, etc.