| GeorgiaCat a întrebat:

Buna, am 21 de ani, sunt din Buc si as vrea sa incerc... sa devin o actrita xxx. Exista vreo agentie ok la noi in tara?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Contacteaza producatorii americani si aia o sa te angajeze imediat

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mai multe.
Admiterea se face prin proba orala si practica. Aproximativ 1% di candidati sunt admisi, iar cei respinsi sunt trimisi la productie (pentru a invata indemanarea necesara). Cursurile practice sunt cu plata la organizatorii cursurilor si costul poata atinge chiar si peste 3/4 din venitul realizat (cazarea si mancarea costa mult).

Daca inveti repede tehnica de lucru si absolvi cu brio, atunci ai sanse sa prinzi si primele contracte de filmare (macar cu telefoane sau camera web).
Daca inveti incet, risti sa fii scoasa la "pensie", chiar inainte de termen.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Filmezi, upload pornhub. Problem solved

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești hotărâtă, ar trebui să incerci să faci inițiere/perfecționare în producție undeva pe centură. După ce primești feed-back-ul vezi ce șanse ai.

| PringAloe a răspuns (pentru sierra1):

laughing) Esti criminal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama cum e sa-ti intre 5 de marimea unui negru simultan in obiect. Se castiga bine deoarece e si chinuiala. Ar trebui sa existe o agentie buna, dar ai grija sa nu te duca la produs in strainatate.

| EcceHomo a răspuns:

Nu aşa se face, GeorgiaCat.
Meseria se ia de jos.Incepi cu o autostradă, dacă ai noroc ajungi şi-n vreo vitrină din Cartierul Rosu, prinzi ceva experiență, continui cu un film de amatori(aici am eu un prieten de la care vei avea sigur vizualizări). După ce te faci remarcată, treci la profesionişti.

| Tudy000 a răspuns:

Mai bine incearca live chat, sunt destule siteuri care platesc bine, o faci de acasa iti trebuie doar o camera web buna si un PC si iti bagi ce vrei tu in pasarica sau in fund, nu p.e de barbati care dau ca surdu in clopot.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Tu vrei sa devii asa ceva si ai intrebat pe TPU? laughing)))) felicitari, ai mentalitate de tarfa, sigur o sa ai succes laughing

| PringAloe a răspuns:

Hai sa devenim amandoi laughing)

| Uvox a răspuns (pentru PringAloe):

Eu stiu sa filmez.
Si pun si osul la munca daca e cazul happy

| Lule a răspuns:

Wooow! Si eu am 21 si nu m-am gandit niciodata la asta. Ce te-a determinat sa vrei sa mergi pe acest drum? Sa stii ca nu este usor.
Stiu ca nu te ajuta la intrebarea ta, dar sunt o persoana curioasa happy

| ItsMaxi a răspuns:

Ai pus intrebarea in batjocura sau chiar e pe bune? Oricum. In Romania, desi sunt foarte multi copii care admira filmele xxx, agentiile de genu sunt rare, si nu 4k, sau de top logic. Du-te in afara, cauta pe net, si gasesti tu ceva. Oricum bafta, ce sa zic. Sti ca va trebuii sa iei o tona de pastile ca sa iti reziste vaginul nu? La cate. vor intra in tine. straight face Sper sa nu imi stearga administratorii raspunsul, fiindca ar trebui sa il vada si altii. Nu e usor pe cat pare, desi pare aceeasi banda care vine si pleaca. Adica ia-o logic. Aia stau toata ziua la filmari, se prefac, femeilor le scade libidoul si nu ar mai putea face copii, devin depresive sau mai stiu eu cum. Urmarisem ceva reportaje in care insasi actritele de genul, vorbeau. Foarte putine mai au o viata sociala ok, sau sentimentala. Ca toata lumea te arata cu degetul normal si logic. Asa ca multe femei vor sa faca prostia asta dar cu ce folos? Pana sa ajungi o actrita de top... patesti multehappy ba te culci cu producatorii, directorii sa ajungi mai cunoscuta. I-ati o munca mai cinstita de atat. Banii nu sunt totul in lumea asta. Plus ca poti avea de suferit pe viitor cu fizicul, sau sanatatea, etc.