| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am 28 de ani, 1, 70m, 70kg, locuiesc în Arad, facultate de inginerie auto terminată și lucrez la o multinațională de 6 ani+ (înainte mai lucrasem la o alta timp de 3 ani+).
Mă tot bate gândul de ceva vreme să schimb domeniul, undeva la stat și mai precis la ANP.
Ideea e că m-am cam săturat de privat, foarte multă răspundere, multe lucruri de făcut, mult stres ca și șef de departament, zgomot, mediu nu cel mai sănătos datorită unor soluții chimice. Ajung deseori acasă epuizat psihic.
Financiar nu mă pot plânge dar aș dori niște păreri din acel domeniu și anume: cum sunt condițiile din interior, dacă pot alege între secție și birou după admitere, diferențe, merită la 28 de ani, nu e târziu? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| BabaOarba a răspuns:

Scuze ca nu raspund la intrebare ci fac doar o constatare, dar se pare ca ideea e ca daca cineva vrea sa munceasca mai putin, se angajeaza la stat... si din pacate e si generalizata.

| Dani211 a răspuns:

Am un prieten, este de 1 an și ceva acolo, nu se câștiga mare lucru la început fiind nou și trebuie sa dobandesti vechime.Este ceva stres acolo, 28 de ani nu este deloc târziu, au nevoie de locuri din ce am înțeles.Și da poți alege din secție si birou doar cu pile laughing
Trebuie sa fi tare psihic, funda?