| Mihalusha a întrebat:

Am absolvit liceul si nicidecum nu ma pot hotari ce facultate sa aleg: stomatologie sau medicina generala...Stiu ca sunt avantaje si dezavantaje in ambele cazuri. Ma puteti ajuta cu un sfat?

3 răspunsuri:
| thepinkzoz a răspuns:

Stomatologia - o meserie mai de nisa, deci mai multi bani, dar totusi la cautare intotdeauna; optiuni mai bune de afacere pe cont propriu, fiind de tip liberal; o viata mai placuta, lipsita de atatea chinuri si orori pe care ai mai multe sanse sa le intalnesti in medicina generala; si, nu in ultimul rand, o meserie mult mai concreta, pe care o ai in mana si care e mai putin la indemana tuturor. Sper ca-ti va fi de folos happy

| Ukka96 a răspuns:

Eu iti recomand facultatea d stomatologie.si eu dupa ce termin liceul tot acolo ma voi duce. Am o prietena care a terminat aceasta facultate si acum este medic dentist. Succes si Noroc:X:*

| ralucaralu a răspuns:

Eu as alege medicina generala. De ce? Pentru ca aici mi se pare mult mai interesant, chiar intelegi cum functioneaza corpul uman, incerci sa afli un diagnostic, pui totul cap la cap, in schimb la stomatologie dai tot peste problemele obisnuite: carii, implant dentar sau control. Asta e parerea mea, conteaza ce iti place tie. Succes!