| kaia2343 a întrebat:

Buna!
Am asa mai bine spus o alegere, degraba termin a 9-a si vreau sa ma duc ceva legat de pictura, mi-am pus in gand sa plec la Chisinau pentru ca acolo o sa am mai multi cunoscuti, dar o profesoara mi-a zis ca mai bine sa plec la Romania de aceea ca acolo mai putini bani si ca ei o sa-mi plateasca dar nu eu (la Chisinau trebuie sa platesc mult) si acuma nu stiu ce sa fac. Va rog sfatuiti-ma ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SSJGohan3 a răspuns:

Eu zic ca arta iti este destul de grea sa o faci singura... poti face un liceu legatat de pictura (e gratis in Romania parca).dar ca sa iti aduca venit iti va fi destul de greu.te sfatuiesc daca vii in Romania pe langa pictura sa inveti si putina programare sa ai sansa la un job de graphic designer in caz ca nu iti este apreciat talentul

| kaia2343 explică (pentru SSJGohan3):

Nu am invatat la nisi o scoala de pictura, m-am invatat singura se desen)
Romania eu tot cred ca este o idee buna, dar o sa-mi fie greu acolo, nu stiu pe nimeni nu am acolo nici cunoscuti, la Chisinau este si sora si mai am alti prieteni..Romania se afla foarte departe de satul meu, nici nu stiu ca sa fac.

| kaia2343 explică (pentru SSJGohan3):

Si problema e ca nu stiu unde sa ma duc, la Romania sau la Chisinau.

| SSJGohan3 a răspuns (pentru kaia2343):

Daca esti destul de talentat/a te vei descurca oriunde..maxim iti va fi ceva mai ieftin in Romania..si educatie putin mai buna.dar in rest poti face acelasi lucru si la Chisinau,

| kaia2343 explică (pentru SSJGohan3):

Bine,multumesc.
Simplu vreau unde e mai putina matematicabig grin