| Adenny228 a întrebat:

Am auzit ca la medicina se face voluntariat si as vrea sa intreb in ce consta, cand se incepe si daca e obligatoriu.Mersi!

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Asta se discuta in cadrul facultatii, profesorii sunt mult mai avizati sa-ti raspunda la chestia asta decat noi.

| alessia5158 a răspuns:

Niciun voluntariat nu este obligatoriu! Voluntariat inseamna o activitate voluntara(din proprie initiativa) prestata in folosul altcuiva(persoana, institutie) fara a urmari un folos de natura materiala(bani, produse)

Studentii la medicina, in anii terminali(anul 5, anul 6 de studiu) pot face voluntariat daca doresc si daca dispun de timpul necesar activitatii respective.

| d1nte a răspuns:

Poti voluntar SMURD si in anul 5 si 6 nu face nimeni pe voluntarul laughing toti se pregatesc de licenta si REZI!