| lorewho a întrebat:

Buna! Am cateva nelamuriri in legatura cu facultatea de litere din Iasi. Ce medie trebuie sa am ca sa pot intra la fara taxa? Ce ar trebui sa mai stiu despre facultatea de litere de ex. orarul, cum sunt profesorii, daca merita sa mergi aici la facultate etc. Am cautat si pe net anumite informatii dar nu am inteles mai nimic…Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce medie trebuie sa am ca sa pot intra la fara taxa?"

asta o să o afli DUPĂ ce se afișează toate mediile! Tu agită-te s-o ai cât mai mare! (media, desigur)

| dragalasa22 a răspuns:

Cât despre media... Am o colega care a intrat la litere pe locul 200 și ceva la taxa cu media 8.50, însă pe parcurs au mai renunțat persoane și a ajuns la buget și i s au restituit bani dați pe taxa.