| white1310 a întrebat:

Buna,am cautat peste tot si nu am gasit nimic despre salariul unui pilot militar.Ma poate lamuri cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| ElaIliesi a răspuns:

Am inteles de la cineva care lucreaza la Tarom ca un pilot pe avion particular poate castiga si 6000 de euro pe zbor. Posibil insa pilotii militari sa castige mult mai putin - salarii de 6000 de lei - e totusi o meserie riscanta.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu cred ca te faci pilot militar pentru bani...

| urbangirl94 a răspuns:

Deci ca pilot militar ( unde vreau sa ma duc si eu ) au un salariu de maxim 500 euro straight face + orele de zbor care nu cred ca depaseste 100 euro sa zicem 600 euro pe luna, pe cand cei de la aeroporturi castiga 6000 euro, dar daca stam sa ne gandim cei de la armata sunt instruiti ca la carte spre deosebire de cei de la aeroporturi, nici mie nu imi convine mai ales ca in Romania avem avioane militare vechi in care iti poti risca viata, eu deja mi-am facut planul stau in Romania 2-3 ani sa fac experienta si plec in afara; de exemplu un pilot american castiga intr-un an 100.000 dolari straight face