| Dia07 a întrebat:

Am citit despre universitatea din Arad, sectia Design. Este vorba de doua probe, la admitere. Este cineva care stie in ce constau cele doua probe? Adica concret ce exercitii s-au dat. Pe site-urile lor nu am gasit nimic! (subiecte admitere)Multumesc anticipat

1 răspuns:
| justadream94 a răspuns:

In general la facultatile de design se da proba de desen.Proba consta in mai multe desene (un interior de casa poate traditionala poate moderna.un tablou, poate putin desen tehnic, natura statica ..chestii de genul acesta ) Dar cam oriunde la design si arhitectura ai proba de desen (Ca sfat --eu as zice sa mergi pe arhitectura---Arhitectul face si design si arhitectura..Designerul face doar design.

Am mai indrumat pe cineva tot asa si nu a regretat.Adevarat e ca ai mai mult de munca in facultatea de arhitectura.

Daca te pot ajuta cu ceva sunt student la arhitectura An V. Am avut ceva tangente si cu fac de design