| alisa201921 a întrebat:

Buna. Am depus actele pentru Erasmus+. O fata m-a anunțat ca ea a primit deja mesaj ca a fost acceptata. Eu cu o alta fata nu am primit nimic. Fiecare dintre noi este la facultăți diferite. Este posibil sa primim mesaje mai târziu, sau înseamnă ca nu am fost acceptate? Eu am fost prima menționata pe lista universității.

Răspuns Câştigător
| Star5cream a răspuns:

Termenele de comunicare: Universitățile și instituțiile implicate în programul Erasmus+ au termene diferite pentru a anunța rezultatele selecției. Este posibil ca unii studenți să primească notificări mai devreme decât alții.

Procesul de evaluare: Procesul de evaluare poate varia și poate implica mai multe etape, cum ar fi verificarea documentelor depuse, interviuri sau selecții pe bază de merit. Este posibil ca diferitele facultăți să aibă proceduri diferite și să finalizeze evaluările în momente diferite.

Contactați responsabilii de la facultate: Dacă sunteți îngrijorată cu privire la starea aplicației voastre și nu ați primit încă o notificare, cel mai bine este să contactați responsabilii de la facultate care gestionează programul Erasmus+. Ei vă pot oferi informații actualizate cu privire la statutul aplicației voastre și vă pot oferi clarificări suplimentare.

În concluzie, în absența unei notificări oficiale, este posibil ca rezultatele selecției să nu fie încă finalizate sau să fie anunțate într-un moment ulterior. Recomand să rămâneți în contact cu responsabilii de la facultate și să așteptați până când veți primi o comunicare oficială cu privire la statutul aplicației voastre.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Măi oameni buni de unde vreti sa stim noi? Intreaba la secretariatul facultatii sau unde ai depus tu actele, doar ăia stiu, tu crezi ca bursele astea se dau asa oricui? Trebuie sa ai 10 pe linie sa nu ai absente sa te califici sa fi student model sa inveti, si numai asa poti spera la burse, altfel daca ai absente si note mici la invațătură nu primesti nimic.

| alisa201921 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ai înțeles ca avea cea mai mare medie din toate trei? Am întrebat pe cineva care cunoaște, nu pe tine! Nu știam ca TPU-ul îți aparține ție!