| ghostrider123 a întrebat:

Am facut de curand o colaborare cu o firma de Web Design si eu trebuie sa caut clienti.
As dori sa stiu cum pot sa conving anumite companii ca sa faca un site cu noi (pretul e cel mai bun din judet). Am sunat in vreo 6 locuri dar nimic.
Daca aveti vreo formulare sau alte idei de convingere, as aprecia daca mi le-ati spune.

2 răspunsuri:
| Alejay a răspuns:

Nici nu trebuie sa ai o formulare foarte extraordinara foarte important este sa arati portofoliul muncii tale.
Niste proiecte deja facute de tine / fara portofoliu este foarte greu, doar daca printr-un miracol doreste cineva sa-ti dea o sansa.

| ghostrider123 explică (pentru Alejay):

Cum spuneam: "am facut de curand"
Asta inseamna de mai putin de o saptamana si e primul meu job ever.