| whossteph3 a întrebat:

Buna, am fost admisa in cadrul facultatii de sociologie. Simt ca este ceea ce imi place, tinand cont de abilitățile mele, doar ca as dori sa aud pareri sau experiente cu privire la ce cariera as putea urma dupa finalizarea acestei facultati, daca imi poate da cineva sugestii!????

1 răspuns:
| LisaJulie a răspuns:

Un sociolog poate câștiga destul de bine și sa fie cunoscut, mai ales în vest, cea mai buna țară fiind Marea Britanie, apoi Irlanda! În România ca să fi cunoscut și sa câștigi bine trebuie sa studiezi intens dar dacă asta îți place sigur te vei descurca! Multa bafta!