| AuricaMircica155 a întrebat:

Am fost la un interviu : Consilier credite financiare.
Ulterior am fost sunata ca sunt acceptata in acest job.
Se lucreaza de la birou, avand contact cu clientii. Am training 1 luna. Salariul este fix 2000 lei + bonusuri din vanzari.
Intrebarea mea este: acest training este platit pe intreaga luna, adica 2000 lei? Sau nu imi ofera nimic.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mama voi în training vreți sa fiți și plătiți rolling on the floor pai nu munca, nu bani, simplu.

| AuricaMircica155 explică (pentru Catrice):

La unele companii iti platesc trainingul happy ca sa stii

| Catrice a răspuns (pentru AuricaMircica155):

Nu pricepi, asa-i?
Suma pe care o zici tu reprezinta salariul, ceea ce înseamnă că tu ai lretentia salariului plătească salariu în timpul trainingului, nu ma refeream dacă ar fi plătit sau nu ca asta numai angajatorul știe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca e platit.

| Silwian a răspuns:

Cum sa platesti 2000/! Asta i salariu tau! Training ul este gratis! Ar trebui sa intrebi pe cei de acolo!

| DanaDaniellllla a răspuns:

Trainingul se plătește. Salarizarea este mică, însă pentru inceput îți urez succes

| AuricaMircica155 explică (pentru DanaDaniellllla):

Pentru inceput neavand experienta in nimic, eu zic ca e ok. Mai ales ca e domeniul meu, in care fac facultatea si eu zic ca ma ajuta.