| denniii a întrebat:

Am înțeles că dacă ajungi să participi la faza națională a olimpiadei de psihologie, nu mai e nevoie să dai admiterea la Facultatea de Drept și ești admis direct, cu media 10. Știți ceva despre asta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Unele facultati prevad admiterea directa a absolventilor de liceu care au obtinut premii la faza nationala a unor materii din cele studiate si in facultatea respectiva.
Pentru a vedea cum este te poti uita pe site-ul oficial al unor facultati de drept (sunt multe in Romania), la Admiterea 2015, cam asa va fi si pe viitor.
De altfel fiecare facultate are propriul regulament de admitere si nu coincid in toate detaliile.