| sweet1399 a întrebat:

Am in minte 3 posibile facultati: drept, relatii internationale sau stiinte politice. As vrea sa stiu care imi ofera cele mai multe posibilitati de angajare si care ar fi cea mai buna din toate punctele de vedere. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Posibilitatile de angajare depind in primul rand de nivelul pregatirii tale in facultate: cu cat vei fi mai bun/a, cu atat mai mult sansele de angajare cresc considerabil. Alege o facultate care-ti place mai mult, si la care crezi ca vei avea rezultate remarcabile.

| RoCkKiD a răspuns:

Salut,

Statisticile actuale arată că științele politice și relațiile internaționale au cam cele mai proaste rate de angajare dar nici dreptul nu stă mai bine pentru că este foarte dificil să ajungi avocat, procuror etc.

Așa cum a zis cineva mai sus, da, depinde de cât de bun vei fi și ce competențe și abilități vei dobândi la finalul studiilor dar facultățile de mai sus îți vor face viața mai grea.