| Ralucka_7047 a întrebat:

Am invatat zilele astea sa folosesc aragazul dar stiu doar sa incalzesc mancare si sa fac oua cu cartofi prajiti. Imi puteti spune ceva usor de facut la aragaz pentru incepatori? Merci pa-pa! Fundita.

Răspuns Câştigător
| alexxino a răspuns:

Deci eu prima data cand am gatit singur am incercat sa fac paste si miareusit daca vrei sa incerci uite:pui apa la icalsit puna fierbe, dupa ce afiert pui pastele si putin delica si sare, lasi pastele sa se faca moi, cand sau immoit scuoti un castron si o strecuratuore si scoti toata apa si dupa pui ce vrei pa ele cascaval, sos ce vrei si le manunci.asta e tot. daca observi eu nu sunt romun si de aia nu scriu bine romaneste

3 răspunsuri:
| amanda33 a răspuns:

Curata legume gen ceapa cartofi morcovi ardei, pune intr-o oala ceapa tocata marunt la calit cu o unda de ulei cateva bucati de carne de vita sau pui, adauga morcovii cartofii apoi dupa ce ii calesti 2 minute umplii oala, pui apa pana sus dar sa nu dea pe dinafara cand fierbe, sare si gata

| zizi000 a răspuns:

Omleta, ceailaughing, salata orientala, salata de beof

| YoungHomie a răspuns:

Ceva mai usor decat ce ai incalzit tu? mai pentru inceput e bine. poti sa faci si macaroane sau spaggetii omleta oua fiertelaughing eu asta faceam cand am invatat sa fac mancare la aragaz sa prajesti carne cu cartofi prajiti si asta poti sa faci