| MădyShoorul_AnyShoorul_1997 a întrebat:

Buna :*
Am luat probele la "casting pro picture" sh am vorbit si cu manageru sh mi-a zis ca sa fac un contract pe un an de zile sa platesc 250... Sh bine ce imi va iesi din asta? De la reclame, seriale, emisiuni live etc eu voi lua 65% si eu prin contractu acela sunt obligata sa le dau 35%.Mi'a mai spus ca ei daca in 3 ore imi zic sa fiu acolo asa sa fie.
Va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

O firmă serioasă niciodată nu îţi va cere bani înainte.Din contra ei te plătesc urmând să-şi recupereze investiţia din apariţiile tale ulterioare, reclame/clip-uri.

| Marian619 a răspuns:

| Zebastian a răspuns:

Si daca nu te cheama niciodata? In contract scrie ca o sa primesti 65% dar daca nu vei fi chema niciodata nu o sa primesti nimica. P.S. Scrie "si" nu "sh"...

| Vlad_Toader_1995 a răspuns:

Vezi ai grija cu prostiile astea fii sigura intai ca o sa te cheme sigur nu ca probabil majoritatea iti iau banii si dupa ramai cu ochii in soare...asa am patit si eu anul trecut pe litoral, am fost selectat la o companie de moda dupa am achitat 60 de lei pentru contract iar cand am citit contractul mi s-au mai cerut inca 200 euro pentru o perioada de 3 ani sincer nu te sfatuiesc sa faci asta.