| MNIDenisa a întrebat:

Am nevoie de ajutor,de un sfat, de o idee.Sunt de la un liceu cu profil economic si doresc sa devin concept artist(stiu ca nu au legatura intre ele,mentionez ca imi place foarte mult sa desenez si mi-ar placea sa lucrez in industria jocurilor sau pe acest domeniu).Am aflat ca exista o facultate de arte digitale in Florenta numita,,Nemo Academy".As dori sa stiu daca aceasta meserie este cat de cat banoasa si de asemenea daca stie cineva mai multe lucruri despre aceasta facultate. M-am mai gandit,daca nu, sa fac eforturi pentru a intra la o facultate de informatica, pentru a ajunge sa lucrez ca web designer sau programatoare. Credeti ca as avea vreo sansa? In conditiile in care eu provin dintr-un liceu cu profil economic? Multumesc anticipat si multumesc si pentru faptul ca v-ati oprit sa cititi asta happy Fundita.

1 răspuns:
| annyeluz a răspuns:

Pai liceul nu prea conteaza si profilul acum depinde la ce facultate doresti si vrei cu adevarat sa dai. Gandeste-te la ce pricepi mai mult si indreaptate spre asta. Sper ca te-am ajutat. Fundita :*