| Marrianna a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Ma pot inscrie la 2 facultati deodata. Ma refer, nu neaparat la faptul ca vreau sa fac 2 fac deodata, ci la faptul ca vreau sa am de unde sa aleg. Adica, sa ma inscriu la 2. daca nu ma accepta la una, sa raman la cealalta. Este posibil? Funda:*

Răspuns Câştigător
| ghiolbitza a răspuns:

Da, poti sa te inscrii la cate facultati vrei, ca sa ai o ``plasa de siguranta``, daca nu intri la una, sa intri la alta. Singura chestie aiurea e ca trebuie sa platesti o taxa de inscriere la fiecare facultate la care te inscrii, si daca nu intri la acea facultate, pierzi banii de la inscriere. Eu asa am facut, m-am inscris la 2 facultati, am intrat doar la una si am pierdut banii de pe inscriere de la prima facultate.

3 răspunsuri:
| lallalle a răspuns:

Da,este posibil. Depui dosarul in ambele parti. Poate la una nu intri si ramai cu a 2-a, sau poate intri la amandoua si alegi una. Deci da, este posibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti. Ai putea si sa le faci si pe amandoua dar daca le prinzi pe amandoua la buget pe una trebuie sa o treci la taxa.

Răspuns utilizator avertizat