| Alina291 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si va rog sa ma ajutati. Sunt in clasa a XI-a si vreau sa merg la medicina insa nu stiu foarte multe lucruri despre aceasta facultate. As vrea sa aflu mai multe in ceea ce priveste obiectele care se studiaza in primul an, metodele de examinare etc. Va rog sa ma ajutati deoarece trebuie sa ma hotarasc repede, ma simt presata de timp. Mentionez ca sunt la un profil uman care nu ma avantajeaza aproape deloc, tocmai de aceea vreau sa incep meditatiile la biologie pentru admitere. Multumesc anticipat.happy

3 răspunsuri:
| Crlslnutza a răspuns:

Buna,

Google este cel mai bun prieten al tau pentru a afla. search : facultatea de medicina din orasul X
Ai pagina oficiala a facultatii si acolo ai sectiunea : Admitere. Vei obtine toate informatiile.

Bafta

| Alina291 explică (pentru Crlslnutza):

Multumesc pentru sfat, insa cred ca n-ai inteles ideea. Eu caut informatii cu privire la materiile de baza din primul an, la metodele de examinare, nu informatii legate de admitere. Pe unde am cautat nu am gasit nimic care sa ma ajute si ma gandeam ca poate este cineva pe aici dispus sa o faca. Mersi oricum.happy

| quizi122 a răspuns:

Poi..sa sti ceva important:
Ca sa merge la facultatea de medicina, nu iti trebuie neaparat profil ne real la stiinte ale naturi, dar nu era rau sa incei cu ele.Ce stiu eu despre facultatea de medicina este ca trebuie sa inveti mult si trebuie sa iti placa.
Admiterea la cele mai bune facultati nu e usoara si daca te apuci trebuie sa o termini.
Si eu vreau sa dau tot acolo cu hotarare.
Eu te sfatuiesc sa te gandesti de ce vrei sa dai acolo si pentru ce si daca vrei sa devi medic ca lumea si ce fel de departament ai vrea..Cu placere, sper sa iti fii fost de ajutor!happy