| Crescent a întrebat:

Buna! Am nevoie de o parere.
Care credeti ca e mai ok sau mai usurel asa?
Bac la psihologie sau geografie?
Stiu ca e de invatat la amandoua o gramada, dar chiar nu pot sa ma decid

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar tu poti sti la ce esti mai „tare".

| sierra1 a răspuns:

Noi nu ne putem decide in locul tău nici să te influențăm. Tu știi la care din cele 2 ești mai receptiv, care iți e mai apropiată de suflețel. Deci care e?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Geografia de bac e foarte usoara, din ce imi aduc aminte e vorba de geografia tarii noastre, atat.
Pentru o comparatie valida, cauta pe net variante de subiecte de la bacul de anul trecut, si rezolva cateva de la ambele materii. Vezi cu care esti mai aproape de adevar.

| johnnny123 a răspuns:

Parcă ziceai că vrei să dai la facultatea de psihologie. Deci bănuiesc că asta te atrage.

În cazul ăsta, nu este evident ce ar trebui să alegi?

| Crescent explică (pentru johnnny123):

Ba da, acolo vreau sa dau. Dar am auzit ca materia pentru bac e invechita si nu se face la facultate. Ma gandesc ca la geografie e mai usor pentru ca ma avantajeaza si profilul la care sunt

| johnnny123 a răspuns (pentru Crescent):

Dacă vrei să faci psihologie, ce crezi că te va ajuta mai mult? Psihologia aia "învechită" de liceu sau geografia?

Este ca și cum ai spune "vreau să dau la facultatea de fizică, dar nu vreau să învăț fizica aia învechită de pe vremea lui Newton. Vreau să încep direct cu mecanica cuantică"

| Crescent explică (pentru johnnny123):

Nu te contrazic neaparat. Nu am vrut sa sune chiar asa. Doar ca pentru facultatea asta trebuie nota mare in bac. As spune ca as lua nota mai buna la geografie, de asta e decizia grea

| LordCristobal a răspuns:

Sfatul meu e sa dai la geografie, i-ați câteva hărți și un atlas și dacă știi capitalele europene, râuri și munți poți scoate o notă bună și la geogra.

| just4ubr2015 a răspuns:

La geografie e mai ok

Răspuns utilizator avertizat
| Esti a răspuns:

La psiho e mai putina materie, dar trebuie studiată intens. La subiectul 3 (dacă va rămâne pe aceiași structura pe care o știu eu) trebuie sa fii destul de bine pregătită.

| Stefan2001Teodor a răspuns:

Îți recomand bacul la geografie. Știu un profesor care face online și anul trecut a avut 9.40 și 9.90 fără nicio exagerare. Dacă vrei, îmi scrii și îți zic