| mladi a întrebat:

am nevoie de o problema de rezistenta materialelor 1 si una de rezistenta materialelor 2 care sa fie reale, adica pozati ceva pe acasa sau ceva de genul si de acolo se rezolva tot, dar nu le stiu face, ma puteti ajuta? gen axul masini de spalat si se calc torsiunea cred ar fi un exemplu mersi.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

O galeata de apa agatata pe o crenguta (peste o cantitate de apa se rupe)
Siguranta electrica, care arde peste un nivel de urent maxim prestabilit, etc.