| schmegner a întrebat:

Am nevoie de un sfat. M-am inscris la o facultate nepotrivita si nu stiu ce sa fac. Ar trebui sa ma retrag? Sau sa raman aici? Mentionez ca sunt si la cu taxa.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Decat sa-ti pierzi degeaba anii si banii, mai bine invata o meserie buna, care-ti place si care-ti aduce bani si satisfactie profesionala!

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca-ti permiti din punct de vedere financiar, ramai pana la sesiunea de admiteri 2019 la facultati---mintea ta va fi mai "antrenata"pentru urmatorul efort intelectual.

| alex495 a răspuns:

Ramai si trage tare sa n ai nicio rest. Te poti transfera la final de sem 1 daca nu ai nicio restanta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Renunta, nu are niciun rost sa pierzi timp din viata ta

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Normal ca mai bine sa te lasi. Nu are rost sa pierzi atata timp din viata doar ca dupa sa iti iei o slujba stresanta, la care te duci cu sila dintr-un domeniu care nu iti place. Chestia cu facultatile acum e ca toata lumea se duce la facultate inainte sa se gandeasca macar ce vor sa faca, ca na, daca merge vecinu, merge varu' trebuie sa mergi si tu.

| AFR81 a răspuns:

Daca nu iti place si nu te vezi facand asta in viitor, eu zic ca nu are rost sa pierzi timp si bani. Eu m-as retrage si m-as pregati pentru admiterea de la anul la facultatea pe care o doresc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mai toti sunt speriati si cred ca au facut o greseala in primul an. Daca chiar nu iti place si nu se prinde nimic de tine pana la sfarsitul semestrului, lasa-te. De ce te-ai dus acolo, in primul rand?