| kami10000 a întrebat:

Bună,am nevoie urgent de cineva care este la Ovidius, pe psihologie. Aveti idee dacă am de dat ceva probe? Sau am nevoie doar de media de la bac? Am nevoie de eseu motivațional? Spuneti-mi, va rog ce sfaturi ați fi vrut voi sa primiti înainte sa va înscrieți. Nu prea am idee în legătură cu ce am de făcut.Ce pași ați urmat.Multumesc.

1 răspuns:
| healerdx7 a răspuns:

La ei pe site zice ca ai de dat un eseu motivational si o proba practica (orala) de verificare a abilitatilor de comunicare (te pune sa citesti un text si sa interpretezi ce ai citit, verifica daca esti analfabet functional sau nu).

In principiu facultatile au nevoie de studenti si eseele motivationale sunt cam peste tot in Romania doar niste formalitati. Scrie intr-o pagina de ce vrei sa urmezi cursurile facultatii respective si esti safe.