| anonim235vv54rtttttfagvava555 a întrebat:

Buna! Am o întrebare legat de facultatea de Stiinte Politice. Vreau sa stiu dacă as putea să o fac avand în vedere că nu mă pricep la matematică. Este vreo ramură la care nu am nevoie de mate? Mersi, dau funda happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fara matematica: Dreptul, psihologia...

| aaanamariaaa a răspuns:

M am uitat puțin pe curriculum de la facultate, sa vad dacă exista astfel de materii, am văzut economie care este în anul 1. Dar nu cred ca este aprofundat în matematica încât sa nu te poți descurca. Uite link cu disciplinele: https://www.fssp.uaic.ro/......e-licenta.
Sunt la fel la toate facultățile eu m-am uitat strict pentru Iași. În general este o facultate ușoară, unde poți întra la buget fara probleme și sa o termini fără a fi stresat zi de zi.