| Alinacaia7 a întrebat:

Buna, am o intrebare legata de facultatile din cadrul UBB Cluj. Se da examen de admitere sau doar pe baza de dosat? Nu gasesc nicaieri pe net.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Https://admitere.ubbcluj.ro/ro/
Scroll, cauta-ti facultatea si pe stanga sub "Admitere an universitar 2022 / 2023" mergi la calendar; daca scrie pe undeva "proba scrisa", inseamna ca se da examen scris.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu gasesti pentru ca nu dai examen ca sa intri la universitate, ci fiecare facultate decide daca da sau nu examen.