| Lililala a întrebat:

Buna! Am o mare nelamurire. Daca intri la facultate pe locurile la buget mai platesti taxe pentru scolarizare? Astept salvatori. mersi

Răspuns Câştigător
| emaema a răspuns:

Daca intrii pe locurile de la buget nu vei platii taxe in primul an de scolarizare. la sfarsitul acestui an insa, daca nu ai media necesara ramanerii pe locurile de la buget, vei fi transferata automat pe locurile cu plata. cand intrii pe locurile de la buget trebuie sa inveti in toti anii si sa ai medii foarte mari ca sa poti ramane acolo. adica, daca media de ramanere la locurile de la buget este 8 anul acesta - tu trebuie sa ai aceasta medie. daca la anul este 9 - tu trebuie sa ai aceasta medie.

2 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Nu, se plateste doar taxa de inmatriculare. e posibil ca de anul urmator sa pici la taxa daca nu inveti bine, depinde de facultate dar daca esti la buget nu mai platesti taxa scolarizare

| rosto a răspuns:

Da, dar depinde de facultate. la poli bucuresti nu e asa. se pica la taxa decat daca se repeta anul happy in rest, poti sa ai si media 5, nu platesti taxa happy