| EvaTramell a întrebat:

Am o mare nelamurire legat de munca. Eu sunt operator calculator si am salat de 1000 de lei si o fata de pe sala are 1200. Ca eu iau si salar si avans. La salar am 600 si la avans 400. Si ea are 800 si la avans 400. Dupa parerea mea nu mi se pare corect. Sefa mare e matusa mea si o sa stau de vorba cu ea. Pentru ca eu am responsabilitate mai mare ca ea plus ca eu lucrez de 2 ani si de la 500 mi-au ridicat la 600 si ea lucreaza de 1 luna si are deja 800. Eu zic ca ceva nu e bine. Dati-mi sfaturi sa stiu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Pai tu cum te-ai angajat acolo? Pe pile probabil? Ea cum s-a angajat? Probabil pentru ca are experienta si o scoala? Tu faci crize pentru 200 ron?

| EvaTramell explică:

Nu m-am angajat pe pile. Si restul fetelor de pe sala au mai putin ca ea. Toate sunt la fel. Ce face ea, fac si restul. Si eu sunt operator nu pe sala. Si da fac gura pentru 200 de lei. Ca nu e corect. Si chiar nu mi pasa, eu imi fac dreptate. Ca nu ii corect. Eu stau mai mult ca ea la munca si am responsabilitate mai mare pentru ca lucrez cu acte. Si ea ce face? Iti trebuie o scoala sau o facultate ca sa stai sa **** toata ziua un raft? Hai sa fim serios. Daca e sa faca fiecare ce vrea atunci voi face si eu cum vreau eu.

| darrio2007 a răspuns:

Din pacate, in ziua de azi trebuie sa accepti ce ti se ofera. Daca nu iti convine, te da afara si nu vei mai avea nici acesti bani. Aproape toti angajatii ne lovim de aceasta problema in Romania.Acum,depinde de tine ce alegi. Poate ea are ceva studii in plus fata de tine.Sau tu ai ramas la vechiul salariu minim pe economie.Iar ea la cel de la 1 iulie, marit.

| EvaTramell explică:

Nu stiu. Dar nu e corect. Pentru ca sunt fete care sau angajat deodata cu ea si ele il au mai mic. Eu zic ca ceva nu e bine. Oricum o sa stau de vorba cu matusa mea. Ce studii? Ca pune marfa pe sala. Ma deranjeaza foarte tare. Si nu e corect.