| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Am o mare prostie pierd mereu timpul pe strada cu prieteni intruna, cand ies pe strada parca ma uita Dumnezeu acolo si cu greu ma mai intorc acasa, ajutati-ma, o sa ajung sa nu mai am timp de invatat daca stau mereu pe strada

3 răspunsuri:
| AvrilLivigne a răspuns:

Puneți alarma la telefon la o anumită ora la cât vrei sa te duci acasă. Cred că e destul 3-4 ore pe zi.

| KinoAndreea a răspuns:

Pai totul depinde de tine, doar tu te poti ajuta. De ce iti faci un program zilnic sk stii astfel la ce ora iesi, la ce ora te intorci, cand inveti, etc.

| EllaTheStrange a răspuns:

Iti impui tu singuri. Sau, mai bine spus, cauti un motiv pentru care sa nu mai faci asta. Te gandeste la ce este mai bine si mai important pentru tine: prietenii pe care si asa ii vei pierde la un moment dat (poate), sau scoala, pentru viitorul tau, pentru tine personal? Si incerci tu sa gasesti o modalitate.