| Kidu a întrebat:

am o mare rugaminte la cei care sunt cat de cat documentati in legatura cu facultatea de limbi si literaturi straine. In curand termin clasa a 12-a si am ajuns la concluzia ca renunt la ideea de a merge la UBB,la drept(Cluj) in detrimentul facultatii de limbi straine de la Bucuresti. imi puteti spune cum este admiterea? daca merita urmata aceasta facultate?(bineinteles,existand si motivatie,interes, etc)? Orice alta informatie/parere mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc!

1 răspuns:
| Stress337 a răspuns:

Locurile de munca sunt mai numeroase in Bucuresti, iti gasesti dupa de munca la o scoala privata de limbi straine sau lucrezi in call center pentru firme mari, se cauta intens limbi ca germana, rusa, acum mai nou si spaniola. Daca stii 1 limba mai ciudata, poti chiar sa castigi foarte mult, daca esti inalt/a si dragut/a poti da examen pentru insotitor de zbor la diferite companii aeriene. Se castiga bine.