| Ha_Jung_1991 a întrebat:

Am o mica problema, eu vreau sa ma duc la liceul Mihai Eminescu (Baia Mare), imi plac foarte mult chestiile de politica, literatura, drept, imi plac mult si chestiile polițiste. Nu stiu pe ce profil sa ma duc, sfaturi? Apropo, nu ma inteleg cu matematica

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Daca nu intelegi filozofia nu ai ce sa cauti in politica. Si prin filozofie ma refer la greci, romani pana la Aquinas. Pe astea nu ti le va preda nimeni, va trebui sa le inveti singur pentru ca apoi sa rezisti mental filozofiei deconstructiviste care se aplica acum, care a pornit de la Kant si s-a terminat la Adorno si Derida.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca profilul cel mai bun pentru tine este filologia.