| Mih234 a întrebat:

Am o mică problemă!
Sunt studenta în anul 1 la ISB politehnica specializarea Ing produselor alimentare și aș vrea să mă transfer la IMST specializarea Ing economica tot în politehnica. Credeți că este posibil acest lucru? Cum ar trebui să procedez? Trebuie să dau diferențe?

1 răspuns:
| IoanaShy a răspuns:

Buna! Este posibil sa te transferi. Pentru inceput din ce am inteles, acum este prea tarziu si procesul trebuie facut inca de dinainte sa se termine inmatricularea pentru facultati. Tot te poti transfera in semestrul 2!
Ar trebui sa incepi prin a compara cele doua programe de invatamant si a vedea daca poti echivala destule materii incat sa fii la zi cu materiile dpdv al punctelor credit.
Dupa asta procesul este destul de usor din cate am inteles, trebuie doar sa iti muti dosarul de la fac curenta la fac primitoare.
Succes!