| bycu a întrebat:

am o nelamurire. ultimele generatii care au absolvit scoala de politie vasile lascar am inteles ca someaza, pe motiv ca nu mai sunt locuri pentru ei in sistem. ei fiind 1500 de absolventi care termina an de an. si eu ma gandeam sa dau la scoala asta. dar nu inteleg. daca elevii termina si sunt someri. se mai fac inscrieri?straight face si daca da. de ce? ca nu ar mai avea nici un rost sa mai pregateasca politistii de maine daca nu au loc. astept niste raspunsuri serioase

1 răspuns:
| NOC a răspuns:

Promoţia 2011 se pare că va fi încadrată curând, chiar dacă nu este normală întârzierea asta de aproape 1 an. Rămâne de văzut ce se va întâmpla cu promoţia din acest an.

Eu zic că locurile vor fi mult mai puţine de acum înainte (faţă locurile scoase anterior), ca să nu mai vorbesc despre faptul că e posibil să fie separate pe sexe, fetele primind locuri mult mai puţine.

Este nevoie de oameni, dar trăim în Romanistan şi lucrurile nu sunt normale. Sunt multe de zis pe tema asta. Personal, recomand şcolile de ofiţeri, măcar ştii o treabă.