| Cosmina33 a întrebat:

am o prietena care vrea sa dea la politie dar are 2 probleme.
prima: nu stie ce profil sa dea la liceu care sa se potriveasca cu politia cu toate ca vrea sa dea la stiinte sociale
si a doua problema : are o problema la ochiul drept si poarta ochelari (unii zic ca nu e o problema dar.)

Deci intrebarea e daca e bine sa dea la stiinte sociale si daca are ceva faza cu ochiul?

Va multumesc! Dau funda la cel mai rapid si precis raspuns!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Este bine daca urmeaza la profilul stiinte sociale.
2.Depinde de gravitatea problemei, asta doar medicul o poate spune, la recrutarea pentru Academia de Politie se face un examen medical minutios. Numai bine!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Poate linistita sa se inscrie la academie.Cu conditia sa aiba 1.65-70m minim si sa treaca de probele scrise si de cele fizice cat si de controlul medical.

P.S. Media generala mai conteaza paremise.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Acum am citit intrebarea mai bine.
Poate da la orice profil doreste. Daca se poate chiar si la un liceu militar.

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Profilul de la liceu nu conteaza.

In ceea ce priveste problema cu ochii... depinde ce problema e si cat de grava e.

| sebastianos a răspuns:

Buna
Profilul de la liceu nu are nici o legatura cu academia de politie po sa dea la orice liceu doreste prietena ta
Si la cealalta problema o sa ii raspunda medicul de la admitere
Dar am avut si eu o prietena care avea aceeasi problema si din cate stiu o intrat la politie