| Atat_Messi_Sh_1984 a întrebat:

Am o prietenă, studentă în anul II, în cadrul facultății de Litere şi Arte, specializarea franceză-română. Liceul pe care la făcut este tehnologic, specializarea: contabilitate.
Întrebare mea este ce ar trebui să facă pentru a putea preda claselor I -IV?
Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

In cadrul facultatii exista posibilitatea sa urmeze cursurile de pedagogie scolara, iar dupa facultate este bine sa faca si un master in aceasta specializare.