| LazarIasmina a întrebat:

Am o problemă care ma deranjează de mult timp.Sunt in cls. a-VI a însă parintii mei mă streseaza deja cu alegerea liceului la care o sa merg.Invat binisor si as vrea sa dau la un liceu pedagogic sau la mate-info la liceul din orașul nostru deoarece este mai usor, dar ei vor sa mă dea la liceul militar, medicina sau la un liceu de sport.Ce credeti? Ce ar trebui sa aleg? Apropo, va rog îmi spuneti câteva licee bune din zona Banatului, Crisanei sau Olteniei.Dau funda^_~. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| MarianAsh a răspuns:

Am avut aceeasi dilema. Am ales informatica in liceul din localitatea de domiciliu decat pedagogic in alt oras.