| Roxanna_6060 a întrebat:

Am o problema. Sunt la facultate in primul an si am ajuns la concluzia ca nu mi se potriveste deloc. Nu imi mai place absolut nimic, nici materiile, profesorii, colegii si in primul si in primul rand job-ul pe care il voi uma. Pe langa toate astea e si o facultate foarte, foarte grea. Am crezut ca va fi bine daca o sa urmez facultatea asta, dar nu e asa. Le-am spus parintilor si sunt foarte dezamagiti si nu pot accepta asta, nu sunt de acord. Nu stiu ce sa mai fac, nu mai sunt in stare sa invat nici pentru examene care au mai ramas, nu mai pot face nimic. Ma simt foarte rau din cauza asta. Ce sa fac sa inteleaga parintii mei ca nu imi place, ca nu fac fata la facultatea asta? As fi recunoscatoare daca as primi un sfat, o recomandare ceva. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| AndreYutzUU a răspuns:

Pai si eu as fi de acord cu parintii tai, dar daca ai facut deja aceasta alegere trebuie sa o duci pana la capat, cu bune cu rele.Mult noroc!

| Adrianetc a răspuns (pentru AndreYutzUU):

Si sa regrete toti anii de facultate? esti ciudat mai andrei. ar trebui sa vorbeasca cu parintii, sa-i convinga ca a gresit alegerea facuta si ca isi doreste altceva. omul se mai schimba.

| AndreYutzUU a răspuns (pentru Adrianetc):

Ba da du-te dre.cu. Scz ca a durat atat sa rasp