| Zimaut a întrebat:

Bună, am o întrebare, eu as vrea sa ma mut în America pentru ca vreau sa fiu actor, am talent foarte mare, adică știu sa întru în rolul personajului (am fost sportiv). Mai exact sa dau probe la studio marvel, eu sunt din România, știu ca-i greu dar am încredere în mine. Cum as putea sa ma mut în America definitiv (nu am nicio ruda acolo) sunt tânăr? Dacă ați putea să-mi ziceți cum sa ma mut în America permanent, știu ceva de o ambasada de la București dar cum fac, adică ma duc acolo și ii zic ca ma duc în America pentru a fi actor? Va rog sa îmi ziceți

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Hey, ți-am găsit un site care are foarte multă informație despre ce trebuie sa faci sa ajungi actor, ce trebuie sa ai ca sa ai audiții pentru roluri specifice și multe altele. Sincer tot ce am citit pe website-ul asta ii exact ce trebuie tu sa știi.
Ți-am adăugat linkul aici:
https://www.backstage.com/magazine/article/become-actor-5125/

Sfatul meu este sa realizezi ca o sa trebuiasca sa poți sa interpretezi și alte roluri, numa așa o sa ajungi un actor bun. Sper sa te ajute, pe site sunt multe alte informații.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte, băietas, că America nu e de tine. Nici daca ai fi rudă cu Trump, nu ajungi egal cu Leonardo DiCaprio.

| johnnny123 a răspuns:

Tot ce ai de facut este sa anunti studiourile Marvel ca esti dispus sa joci in urmatorul lor film, si se ocupa ei de absolut tot. Iti obtin viza, iti trimit biletul de avion la clasa intai si o limuzina sa te ia de la aeroport si sa te duca la vila pe care ti-au rezervat-o in Beverly Hills. A, dar vezi ca pe drum trebuie sa te opresti sa te intalnesti cu directorii studioului sa semnezi contractul.

| FreddieM a răspuns (pentru johnnny123):

Felicitari pentru timpul si talentul irosit pentru a formula asa un raspuns. Chiar ca nu ai nimic de facut.winking
O zi buna

| johnnny123 a răspuns (pentru FreddieM):

Ma pun si eu bine cu urmatorul Iron Man

| JicaContra a răspuns:

Lal, in america sunt mii mai buni ca tine si MAI ALES la americani
exista o vorba:
doesn't matter what you know, all it matters is who you know
(nu conteaza ce stii, conteaza pe cine stii, adica ce pile ai)

la Hollywood unde vrei tu sa ajungi, asta e putin diferit:
doesn't matter what you know, all it matters is who you blow
(nu conteaza ce stii, conteaza cui ii faci secz oral)

deci daca nu ai pe nimeni acolo, slabe sperante sa ajungi tu mare si tare, cred ca ai mai multe sanse sa castigi la loto!

| Clarity a răspuns:

Te rog sa nu asculti pe majoritatea care ți-au scris deja. Dar vreau sa fii sigur ca asta ii ce vrei sa faci, sa ajungi in America nu ii foarte ușor, mai ales ca actor. Dar nimic nu ii imposibil. Dacă o sa încerci sa fii actor trebuie sa fii pregătit sa nu meargă totul cum ai spera tu. Nu știu exact ce vârsta ai, și dacă ai studiat actoria. Poți sa ne dai mai multă informație.

| Zimaut explică (pentru Clarity):

Buna,scuze ca îți scriu asa târziu dar a fost pastele și na. Oricum nu am făcut actorie dar eu ma antrenez acasă adică sa exersez sa fiu mai bun. eu am zis ca as vrea sa dau probe la studio marvel sau dc pentru ca ma pricep mai bine pe partea de eroism sa zic asa adică știu sa întru în pielea personajului. Inca nu am 18 ani dar eu as vrea sa ma mut când implinesc. Știu engleza(americana), știu despre cultura Americi, oricum dacă ai putea sa ma ajuți să-mi dai niște sfaturi cum ar trebui sa fac tias mulțumi foarte mult. Sanatate

| Zimaut explică (pentru Clarity):

Mulțumesc foarte mult pentru tot. Sănătate

| Clarity a răspuns (pentru Zimaut):

Hey, ți-am găsit un site care are foarte multă informație despre ce trebuie sa faci sa ajungi actor, ce trebuie sa ai ca sa ai audiții pentru roluri specifice și multe altele. Sincer tot ce am citit pe website-ul asta ii exact ce trebuie tu sa știi.
Ți-am adăugat linkul aici:
https://www.backstage.com/magazine/article/become-actor-5125/

Sfatul meu este sa realizezi ca o sa trebuiasca sa poți sa interpretezi și alte roluri, numa așa o sa ajungi un actor bun. Sper sa te ajute, pe site sunt multe alte informații.