| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Am primit o oferta de munca ca Junior Accountant cu un salariu estimativ de 3600 salariu plus tichete de masa. Este putin? Mentionez ca tocmai ce am absolvit facultatea si este primul job.
Multumesc pentru raspunsuri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La primul job e mai puțin relevant salariu, contează să capeți experiență. Dacă e 3600 net e chiar decent.

| AlexandraN21 explică (pentru suntserios):

La asta ma gandeam si eu. Vreau sa capat experienta ca mai apoi sa cer salariu pe care il merit. Mersi de raspuns!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca este un inceput decent pentru un proaspat absolvent de facultate.Depinde de tine cum cantaresti situatia.Gandeste-te ca salariul trebuie sa te ajute cu utilitatile (eventual chiria), plus mancarea si alte cele de baza.Succes la noul job.

| AlexandraN21 explică (pentru dullcat):

Stau la camin, caci sunt masteranda si e ok. Mersi de raspuns!