| dariaelena718191 a întrebat:

Am și eu niște întrebări. Vreau sa devin profesoara și am nevoie de niște detalii și sfaturi.
1.Credeti ca meseria de profesor pe viitor (peste 20-25 de ani) va fi ok? Va fi căutată?
2.Ce facultate fac pentru asta?
3.Cum pot sa devin?
Va rog, cine poate sa-mi răspundă clar la întrebări, dau fundă. Îmi este de mare folos. Dacă aveți și sfaturi și detalii în plus le aștept cu drag. Cel mai bun răspuns primește fundita.

1 răspuns:
| Jackpot2 a răspuns:

1.Profesorii or sa fie căutați tot timpul
2De ex. Profa de mate facultatea de mate profa de istorie faci facultatea de istorie etc
3.In cadrul facultății trebuie sa faci. Și cursurile de Pedagogie. După ce termini facultatea te înscrii la titularizare dai examen și în funcție de cât iei Te repartizează pe unde sunt locuri libere... Cam atât