| Neacsu_Paula_1997 a întrebat:

Am și eu o întrebare absurdă.
De la 5 ani îmi doresc sa devin cântăreața.Si acum că am 12 ani,inca îmi doresc,dar nu știu ce să fac că sa aflu daca sunt buna la muzică. Multi îmi spun că am voce frumoasa,să mă duc la next star, etc.Si nu știu ce să fac,mă puteți ajuta?
Și mai am o întrebare.O prietena de a mea,care este clasa a 8, și ea vrea sa devina cântăreața,are voce buna, dar nu știe la ce liceu sa intre că sa devina cântăreața.Ma puteți ajuta și aici?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Apuca-te de canto, la next star nu te duci dupa ce copiezi dupa auz o melodie.
Dupa ce iti imbunatatesti putin vocea, o sa te poti inscrie la diverse concursuri de muzica si cu timpul poate sa devii cunoscuta daca esti buna si placi.
La un liceu de arte, unde sa dea...Dar asta nu e neaparat, poti sa ajungi cantareata de la orice profil, conteaza mai mult pregatirea individuala si cum reusesti sa te pui in valoare

| ALGator a răspuns:

Of. Liceul de muzică oare?
Mergi la un profesor de muzică și roagă-l să te asculte între patru ochi și să ți spună o părere sinceră.
Sau mergi la un curs de canto sau intră într-o trupă. Vei afla. Dar fii pregătită să auzi că nu ai ureche muzicală, cinti fals etc. Cere întotdeauna și o doua opinie de la altcineva. Nu te lua după prieteni, rude...
Succes!