| HoTSaucE a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare pentru cine este la Inginerie.
Curand se termina liceul si trebuie sa imi aleg o facultate.As vrea sa merg la inginerie, insa eu sunt la liceu economic si nu am facut fizica in ultimii 2 ani.De invatat eu zic ca ma descurc, am o medie de 8 si in rest 9 si 10.
As vrea sa stiu daca este recomandat si daca as putea sa tin pasul cu ceilalti, tinand cont ca nu mai stiu fizica decat cateva formule.
Si inca o intrebare: nu stie nimeni, se da admitere si din fizica la inginerie?

2 răspunsuri:
| adywow a răspuns:

Depinde de ce inginerie e vorba.Eu unul sunt la Inginerie Economica, am intrat fara admitere cu o medie modesta happy (dar sunt la taxa)

| HoTSaucE explică:

Ma gandesc la automatica si calculatoare, dar am inteles ca se baga la fizica in ei la greu si nu stiu daca as putea face fatalaughing