| Mokii a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare scurtă pentru cei ce cunosc sau au avut experiențe personale sau cineva cunoscut lor. După ce ai intrat la academia de poliție, poți să îți faci un tatuaj? Adică să fii admis și imediat să-ți faci unul?
Aștept răspunsuri serioase

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, motiv să te dea afară cu șuturi.

| Mokii explică (pentru sadrian46):

De ce să te dea pentru asta?

| sadrian46 a răspuns (pentru Mokii):

Pentru că fiind membru al corpului polițienesc reprezinți și aperi ordinea soclailă modernă. Pentru aceasta în timpul serviciului porți o uniformă iar tot restul ținutei tale și a compotamentului tău social, reprezintă aceasta ordine.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cel mai bine iti faci dupa ce termini academia si dupa nu iti mai zice nimeni nimic. Daca iti faci inainte trebuie sa il justifici, trebuie sa nascocesti o poveste buna pentru psiholog. Asa ai ajuns pe post nu mai ai treaba

| krypton1234 a răspuns:

In Romania nu e problema la tatuaj la politie la pierc, cercei lanturi din astea e problema.