| Cristina_5690 a întrebat:

Buna:*...am si eu o intrebare:
Sunt clasa a 12-a si ma bate gandul sa dau la medicina, tinand cont ca imi place foarte mult si as vrea sa stiu daca pot intra spre exemplu intr-o zi obisnuita la o ora de curs de la facultate? Mi-ar placea foarte mult sa vad cum e, stiu ca nu inseamna nimic dar as vrea sa vad modul de predare si cum e sa fii student.Va multumesc:*:*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cursurile sunt publice, poate intra oricine. Nu poti intra la lucrarile practice, laboratoare, dar la cursuri da. Eu cand eram studenta (la medicina) ma duceam adesea la cursurile altor facultati pentru a invata (la cursuri de literatura europeana, de istorie, filosofie).

| deeeeeebora a răspuns:

Faci pregatire?

| furcu a răspuns:

Poti veni si la sala de disectie daca ai un asistent de treaba. Eu mi-am adus cativa prieteni acolo. Oricum daca vrei sa asisti neaparat la un curs iti recomand curs de articulatii al Conf. A.R.M. Chirculescu.