| hey97 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare unde pot gasi tot ce tebuie sa invat ca sa devin o stewardessa? ma refer la legislatia aeronautica, medicina si prim-ajutor, meteorologie, coordonare pasageri si teoria zborului, geografie, cunoasterea aeronavei...

2 răspunsuri:
| MariusGomoi a răspuns:

Pentru a deveni stewardessa trebuie sa mergi la institutie care se ocupa cu pregatirea lor.acolo o sa inveti tot ce ai nevoie, doar cu internetul nu sa sa reusesti.informatiile de acolo te ajuta doar pentru cultura ta nu si pentru o viitoare meserie, trebuie sa fii de fata la acele cursuri sa asimilezi tot ce se intampla