| Maria223839 a întrebat:

Bună! Am și eu o întrebare.Urmeaza sa pun un pachet la poștă, dar este prima data și nu știu cum se procedează. Faza este că eu doar vreau să trimit coletul destinatarului (un articol vestimentar) și persoana respectivă mie tot un articol vestimentar(schimb pe schimb cum ar veni laughing)) ).Cum se procedează în astfel de situații? Ce trebuie platit?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic trebuie platit doar transportul... dar ti-as sugera sa nu faci asa ceva. E cea mai usoara modalitate de a primi o teapa.

| Maria223839 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Să sperăm că nu primesc?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu iti recomand sa faci schimb de produse prin curier sau posta. Poti fi pacalita cu foarte mare usurinta. La un astfel de schimb se recomanda prezenta fata in fata, pentru a te asigura de seriozitatea celui de la care vrei sa primesti ceva in schimb.

| Maria223839 explică (pentru dannyel86):

Mulțumesc pentru răspuns!