| somoshathy a întrebat:

am si eu o nedumerire. anul acesta ar trebui sa incep clasa a 12-a si as vrea sa ma transfer la fara frecventa. e posibil? si daca da este nevie sa reiau si clasa a 11-a daca nu am nici.o restanta si am inceiat.o in conditii normale? si cam cum se procedeaza? tin sa mentionez ca sunt la liceu nu la profesionala si asta ar fi ultimul an. multumesc anticipat :*

1 răspuns:
| boradan a răspuns:

Sal,cred ca am raspunsul pentru tine, trebuie sa tii cont ca la fara frecventa se face cu un an mai mult decat la zi pentru a se acoperii materia... carte multa nu faci,tezele sunt lejere, profesorii indulgenti, in mod normal te poti transfera depinde peste cine dai si cat chef de lucru are fiindca mai sunt cazuri in care te saboteaza secretarele "nu se poate" doar ca sa nu-si faca de lucru. Recomand sa vb cu directorul ii descrii ce si de ce vrei sa faci asta si cred ca reusesti.
Dar totusi nu-ti recomand... vine Bac-ul si acasa stim noi cum invatam, plus ca daca ii liceu... ce sanse ai mai tarziu sa il folosesti cand te angajezi undeva? gandeste-te bine! Sper ca te-am ajutat, Bafta