| Luca2016 a întrebat:

Buna. Am și eu o nelămurire.
Anul acesta, in unitatea școlară, s-a scos un post pe viabilitate 4 ani și 12 ore pe 1 an, la disciplina mea. Am depus continuitate și mi s-au acordat pe postul de 4 ani. Având șeful, postul apare ocupat de mine cu art 63. Anul acesta m-am înscris la titularizare și am obținut nota peste 7. Mi s-au spus că nu mă pot titulariza pe acest post deoarece este luat pe continuitate de mine iar daca renunț la continuitate postul își pierde viabilitatea de 4 ani. Sunt singura care am dat examen pe această disciplină. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Cred că te-ai titularizat intern pe viabilitatea postului. Continuitatea se dă pentru un an din câte știu - dar nu bag mâna în foc pentru asta. Dacă este așa trebuia să te înscrii ca angajat pe perioada determinata - pe viabilitatea postului. Cu nota peste 7 deveneai titular în sistem.
Singura explicație este că te-ai înscris ca suplinitor.

| Luca2016 explică (pentru gabicoo):

Da, ca suplinitor m-am înscris, deoarece am avut MEDiA 7 la continuitate. Decizia la continuitate este pe 1 an, chiar daca la postul ocupat apare 4 ani

1 răspuns: